DİGİTAL DÖNÜŞÜMDE ÖNCÜ BELEDİYE
Beylikdüzü Belediyesi, Elektronik Belge Yönetim Sistemleri arasında bütünlüğü sağlamak ve en üst seviyede güvenlik önlemleri uygulamak amacıyla Elektronik Yazışma Projesi 2.0´ı, hayata geçiren ilk belediyelerden biri oldu. Pek çok yenilik ve kazanımın hayata geçmesini sağlayan projeyle, Beylikdüzü Belediyesi´nde belge güvenliği artık çok daha üst seviyede sağlanıyor.
Tarih: 19.4.2021 20:20:26/ 226okunma / 0yorum

 

Beylikdüzü Belediyesi, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından başlatılan Elektronik Yazışma Projesi 2.0´a ilk geçiş yapan belediyelerden biri oldu. Kamu kurum ve kuruluşlarının 30 Nisan 2021 tarihine kadar geçiş yapması gerekli olan proje, resmi yazışmaların elektronik ortamda çok daha güvenli ve etkin şekilde gerçekleşmesini sağlıyor. Resmi yazıdaki belge ve bileşenlerin, tanımlanmış kurallara uygun, tek bir elektronik dosya halinde bir araya getirildiği EYS 2.0 ile belgeler artık, elektronik belge yönetim sistemleri arasında bütünlüğü sağlanarak, en üst seviye güvenlik önlemleri uygulanarak aktarılıyor.

E-mühür ile E-belgeler Artık Şifreli

Yapılan yenilik ve kazanımlar hakkında bilgiler aktaran Beylikdüzü Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Naim Demirci, “EYP 2.0 ile birlikte elektronik mühür ile belge gönderebiliyor, kurumsal şifreleme sertifikası ile elektronik belgeleri gönderici ve alıcı tarafından şifrelendirebiliyoruz. E-mühür ile aynı zamanda elektronik ortamda yazışma yapan kurumların kimlikleri güvenilir şekilde tespit edilebiliyor. Üst seviye güvenlikle, farklı sistemlerin birlikte çalışmasını sağlayan projeyle, uluslararası standart da kullanılmış oluyor. Bunların yanında sisteme elektronik paraf esnekliği, tarih alanı esnekliği gibi yenilikler de dahil edilmiş oldu.”
şeklinde konuştu.

 

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Pandemi Döneminde Otellerde Ağ İhtiyacı Değişiyor
Pandemi Döneminde Otellerde Ağ İhtiyacı Değişiyor
COVID-19´un getirdiği seyahat kısıtlamaları turizm ve konaklama sektörünü büyük ölçüde etkilemeye devam ediyor
İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ YAPAN HERKESİ İLGİLENDİRİYOR!
İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ YAPAN HERKESİ İLGİLENDİRİYOR!
Maliye elektronik ticareti izlemeye alıyor
Playstation 4 Satışları Rekor Kırdı !
Playstation 4 Satışları Rekor Kırdı !
Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olan Sony, sahip olduğu konsolu Playstatiton 4 satışlarındaki olumlu tablo ile geleceğe umutla bakıyor.
Dünya Apple "Ayten" i Bekliyor !
Dünya Apple "Ayten" i Bekliyor !
Apple ilk nesil iPhone´unu bundan tam 10 yıl önce tanıttı. Bu nedenle günümüz akıllı telefonlarının miladı olarak kabul edilen iPhone bu yıl en özel modelini tanıtmaya hazırlanıyor.
LG G6 Cep Telefonu Geliyor...
LG G6 Cep Telefonu Geliyor...
Beraberinde 4 yeni akıllı saatle birlikte LG G6 geliyor..
Aşırı Cep Telefonu Kullanımı Uyku Süresini Etkiliyor...
Aşırı Cep Telefonu Kullanımı Uyku Süresini Etkiliyor...
UYKUDER Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zerrin Pelin: - "Bilgisayar ve televizyon gibi cihazlar akşam saatlerinde melatonin salınmasına engel olduğundan bu çocukların hem uykuya dalmaları hem de uykuyu kaliteli bir şekilde sürdürmeleri güçleşmektedir.
İnternet Bağımlılığı Kişileri Yalnızlığa Mahkum Ediyor...
İnternet Bağımlılığı Kişileri Yalnızlığa Mahkum Ediyor...
İnternet bir yandan kişilere fayda sağlarken bir yandan da yeni bir bağımlılık konusu olmaya başlıyor.
TELEFON VE İNTERNETE BAĞIMLILIK İLAÇ TEDAVİSİ VE TERAPİ GEREKTİRİYOR
TELEFON VE İNTERNETE BAĞIMLILIK İLAÇ TEDAVİSİ VE TERAPİ GEREKTİRİYOR
Teknolojik ilerlemeyle ortaya çıkan ve gençliğin ruhsal sağlığını hedef alan modern çağın yeni sorunları nomofobi (cep telefonundan mahrum kalma korkusu) ile netlessfobinin (internetsiz kalma korkusu) oluşturduğu tehdit endişe verici boyutlara ulaştı.
DOLAR
8.6646
EURO
10.3197
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar