Dijital Eğitimle 65 Yaş Üstü Online Olacak
MMA Türkiye, ilk sosyal sorumluluk projesi olan Dijital Okuryazar Türkiye (DOT) projesine imza attı. Türkiye´nin önde gelen dört büyük bankası; Akbank, Garanti BBVA, Türkiye İş Bankası ve Yapı Kredi´nin sponsorluğunda hayata geçirilen projeyle, özellikle 65 yaş üstü bireylere dijital okuryazarlık eğitimi verilecek.
Tarih: 9.6.2021 11:29:13/ 85okunma / 0yorum

 

 

65 yaş üstü DOT ile online alışveriş, birikim, para transferi, ödemeler, e-Devlet erişimleri ve hesap açma gibi dijital süreçleri kolaylıkla yönetecek.

Her geçen gün dijitalleşen dünyada Kovid-19 salgınının ardından dijital okur-yazarlık artık hayatın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Küresel salgın nedeniyle 7´den 70´e evlerine kapanan insanoğlu, süreçlerini dijital platformlar üzerinden yönetmeye çalışıyor. Hayatın yeni normali haline gelen bu durum, bazen zorlayıcı görünebiliyor. ‘Geleceği Şekillendirmek´ mottosuyla yola çıkan MMA Türkiye (Mobil Mecralar Araştırma ve Pazarlama Derneği), bu zorlu süreci aşmak için çok güçlü bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor. Dijital Okuryazar Türkiye (DOT) adı verilen projeyle, özellikle 65 yaş üstü bireylerin online alışveriş, birikim, para transferi, ödemeler, e-devlet erişimleri ve hesap açma gibi dijital süreçleri kolaylıkla yönetebilmesi için eğitimler verilecek. Facebook ve Google tarafından sağlanacak olan ücretsiz dijital ve finansal okuryazarlık eğitimleri, Türkiye´nin önde gelen dört büyük bankasının işbirliğinde hayata geçirilecek. Akbank, Garanti BBVA, Türkiye İş Bankası ve Yapı Kredi´nin sponsorluğunda uygulanacak olan DOT Projesi´yle, 65 yaş üzeri için tercihten çok zorunluluk haline gelen dijital platformlar ve internet bankacılığında kullanım kolaylıkları öğretilecek.

Kullanım ikiye katlandı

MMA Türkiye´nin ilk sosyal sorumluluk projesi olan DOT ile ilgili olarak, MMA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura, Kantar TGI verileri ve WeAreSocial raporuna göre Kovid-19 ile birlikte internet kullanımının nüfusa oranla yüzde 77´ye geldiğini söyledi. Pura, “En çok artış 45-54 yaş aralığında gerçekleşti. Dijital dönüşümü her gruptan insanın fazlasıyla yaşadığı pandemide online bankacılık işlemleri de kullanımda fark yarattı. Özellikle 45 yaş üzeri dijital göçmenler diye adlandırdığımız grupta online bankacılık kullanımı iki katına çıktı” dedi.

Hedef sürekli eğitim

Finansal servislerdeki hızlı dönüşümün, DOT projesinin ilk ayağı olan dijital göçmenleri dijital finansal okuryazarlık alanına yönlendirdiğini aktaran Pura, “Bu değişim ışığında dijital ve finansal bilinci yüksek bireylerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla ücretsiz eğitim içeriklerinin yer aldığı portalımızı hayata geçirdik. Tüm yaş gruplarından bireylere dijital ve finansal konular hakkında eğitimler vererek uzun soluklu bir sosyal sorumluluk projesine başlıyoruz” diye konuştu. Projeyi tasarlarken tüm bankalarla ortak karar alarak içerikleri ve yol haritasını oluşturduklarını aktaran Pura, bankalara, yönetim kuruluna ve projenin destekçilerine teşekkür etti.

Mobilden müşteri olunabilecek

Akbank Strateji, Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce de, pandemi ile birlikte tüketicilerin finans alanında dijital çözümlere yönelme eğiliminin hızlı bir şekilde arttığını söyledi. “Özellikle mobil bankacılık kullanım oranlarında büyük artışlar gözlemledik” diyen Yüce, “Son bir yılda, Akbank Mobil´e aylık giriş sayısı yaklaşık yüzde 40, mobilden finansal işlem yapan müşteri sayımız yüzde 20´nin üzerinde arttı. Akbank Mobil uygulamamız 300´den fazla fonksiyonla müşterilerimize bütünsel bir bankacılık deneyimini dijital ortamda sunuyor” ifadelerini kullandı. 1 Mayıs´tan itibaren hayata geçen yeni yasal düzenlemeyle birlikte artık herkesin herhangi bir şubeye gitmeden mobilden banka müşterisi olabildiğini aktaran Yüce, şöyle devam etti: “Bu müşteri deneyiminden faydalanabilmek için hayatına dijital çözümler ve finans teknolojileri yeni giren belirli yaş gruplarındaki müşterilerimiz, dijital ve finansal okuryazarlık eğitimlerine ve yönlendirmelerine ihtiyaç duyar hale geliyor. Biz Akbank olarak pandeminin ilk günlerinden itibaren günlük bankacılık işlemlerinin mobilden nasıl yapıldığını adım adım gösterdiğimiz birçok içerik ürettik ve müşterilerimize çeşitli mecralardan bu içerikleri sunduk. MMA Türkiye´nin ilk sosyal sorumluluk projesi olan DOT bu alanda gelişimi amaçlayarak çok önemli bir ihtiyaca destek oluyor. Biz de Akbank olarak bu projenin paydaşlarından biri olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz.”

Dönüşüme ayak uyduruyorlar

Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Işıl Akdemir Evlioğlu ise, “Pandemi süreciyle birlikte, bankacılık ve finans sektöründeki dijitalleşme ve dönüşüm yeni bir boyuta evirilirken, neredeyse tüm ürün ve hizmetlerin dijitalleştiği ortamda, müşteriler de çok daha yoğun şekilde bu dönüşüme ayak uydurmaya çalışıyor. Diğer taraftan yaşadığımız bu olağanüstü süreçle birlikte, sisteme dahil olması gereken, henüz dijital bankacılıkla hiç tanışmamış halen milyonlarca potansiyel müşteri de söz konusu. Bu büyük kitleyi sisteme dahil etmenin, biraz güven kaygısı biraz da deneyim eksikliği kaynaklı olarak dijital bankacılığa uzak duran müşterileri kazanmanın yolu şüphesiz ki onların dijital ve finansal okuryazarlık düzeylerini geliştirmekten geçiyor” şeklinde projeden bahsetti.

Finansal bilince katkı sağlayacak

“Garanti BBVA olarak, pandemiyle birlikte müşterilerimiz için bir bankadan fazlası olma ve onların yaşamlarında çözüm ortağı olarak konumlanma amacına daha sıkı sarıldık” diyen Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Işıl Akdemir Evlioğlu, bu dönemde dijital bankacılığın içinde pek olmamış ya da yeni tanışan müşterileri için çözümler geliştirdiklerini kaydetti. Evlioğlu, “Özellikle nispeten daha ileri yaş grubundaki müşterilerimize karşı bir sorumluluğumuz olduğunun bilinciyle hareket ettik ve onların sisteme daha kolay adapte olmaları için çalıştık” dedi. Evlioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Müşterilerimizin geniş çerçevede finansal okuryazarlığını artırmak ve onların finansal sağlıklarını iyileştirmek banka olarak en önemli önceliklerimiz arasında yer alıyor. Çok yakında hayata geçen uzaktan müşteri olma süreci, bu milyonları, doğru tasarlanıp kurgulanmış iyi bir deneyimle sisteme dahil etmemize imkân tanıyarak finansal okuryazarlık bilincine önemli katkı sağlayacak diye düşünüyoruz. Bu kapsamda dijital ve finansal okuryazar bir toplum için, MMA´nın hayata geçirdiği bu projeyi de fazlasıyla önemsiyor ve destekçisi olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

Dijital dönüşüm belirginleşecek

Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, pandemiyle birlikte dijitalleşmenin hız kazandığını, sosyal mesafe kuralları içerisinde öne çıkan çözüm yolunun dijital deneyimler olduğunu belirterek, “Müşterilerimizin davranışlarında mobil bankacılık kullanımı, mobil ödeme, temassız ödeme ve e-ticaret alışverişlerinin artması yönünde doğal bir eğilim yaşandı. Dijital bankacılığa uzak duran müşterilerimizin de pratiklik, hız ve kolaylık yönündeki beklentileri bu dönemde artış gösterdi” dedi.

Müşterilerinin dijital uygulamalardan hizmet alırken kendilerini güvende ve deneyimli hissedebilmelerinin, dijital okuryazarlık seviyelerinin artmasına ve kişiselleştirilmiş müşteri deneyimi beklentilerinin karşılanabilmesine bağlı olduğuna inandıklarını vurgulayan Sezen, şöyle konuştu: “Bireylerin değişen davranışları yanında, yakın dönemde hayatımıza giren dijital müşteri edinimi gibi yeni düzenlemelerin potansiyel müşterilerin bankacılık sistemine, finansal piyasalara erişimine ve tabana yayılımına genişletici bir katkı sağlayacağını öngörüyoruz. Dijital dönüşüm, daha da belirgin hale gelecek. Müşterilerimiz şubeye gitmeden dakikalar içerisinde hesap açabiliyor, kredi kartı ve kredi başvurularında bulunarak, 420´nin üzerindeki bankacılık işlemine İşCep uygulamamızı hemen kullanmaya başlayarak ulaşabiliyorlar. Sadece bankamızın hizmet kanallarında değil iş ortaklarımız ile entegre olacağımız her türlü farklı platformlarda kusursuz müşteri deneyimi sunmaya devam edeceğiz. Müşterilerimiz ihtiyaç duydukları her noktada bizden kolay, güvenilir, kendilerine özgülenmiş ve avantajlı hizmet alabilmenin farkını yaşayacaklar.” Her geçen gün gelişen ve derinleşen dijital dünyada, bireylerin doğru ve eğitici içeriklerle değişime dahil olabilmesini amaçlayan Dijital Okuryazar Türkiye projesini desteklediklerinin altını çizen Sezen, projeyi hayata geçiren MMA Türkiye´ye teşekkür etti.

Daha geniş kitlelere ulaşacak

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Serkan Ülgen, salgının da etkisiyle dijitalleşmenin, hayatın vazgeçilmez bir unsuru haline geldiğini belirterek, ‘‘Fiziksel dünyadaki işlemlerin her alanda büyük bir hızla dijital dünyaya taşındığına şahit oluyoruz. Bu durumdan en çok faydalanan sektörlerin başında ise bankacılık geliyor. Biz de Yapı Kredi olarak müşterilerimizi dijital kanallara yönelmeleri adına teşvik ediyor, bu kanalları nasıl kullanacaklarına yönelik düzenli olarak bilgilendirmelerde bulunuyoruz. Sosyal medya kanallarımızdan yayınladığımız #NasılYapılır içerikleriyle müşterilerimize dijital kanallarımızın nasıl daha efektif kullanabileceğini anlatıyoruz. Yaptığımız çalışmaların sonucunda; hayatı kolaylaştıran dijital altyapı ve uygulamalarımız daha büyük bir kitle tarafından kullanılmaya başlandı. Öyle ki pandemi etkisinde geçen dönemde mobil aktif müşteri adedimiz, pazarın toplam büyüme hızından daha hızlı bir büyüme göstererek yaklaşık yüzde 30 oranında artış gösterdi. Bu süreçte şube yoğunluğumuz ise önceki dönemlere göre yüzde 76 oranında azaldı. Müşterilerimizin 4´te 3´ü dijital kanallarımızı kullanarak işlemlerini gerçekleştirdi. Ayrıca şubeye gitmeden Yapı Kredi Mobil üzerinden “Görüntülü İşlem Asistanları” aracılığı ile de Yapı Kredi müşterisi olma imkanı sağladığımız müşterilerimizin oranında da büyük bir artış yaşandı. Pandeminin etkili olduğu dönemde bu hizmetimiz ile yeni kazandığımız müşteri adedimiz 4 kat arttı. Öte yandan müşterilerimiz bireysel ve kurumsal 800´ü aşkın işlemi dijital kanallarımız üzerinden gerçekleştirmeye de devam etti. Sağladığımız tüm bu dijital imkanlar sayesinde müşterilerimiz evden çıkmadan işlemlerini hızlı ve güvenli bir şekilde dijital kanallarımızdan tamamlayabiliyor.´´ dedi. Dijital dünyanın getirdiği bu değişime, geniş kitlelerin uyum sağlaması açısından MMA Türkiye´nin geliştirdiği bu önemli projenin içinde olmaktan dolayı son derece mutlu olduklarını vurgulayan Ülgen, dijital alanda sundukları finansal hizmetlerin DOT ile birlikte tüm kitleler için daha da ulaşılabilir hale geleceğine inandıklarını sözlerine ekledi.

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Dijital Eğitimle Üstü Online Olacak
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Büyükçekmece Modern Bir Semt Pazarına Daha Kavuşuyor
Büyükçekmece Modern Bir Semt Pazarına Daha Kavuşuyor
Kemerdere Caddesi´nde kurulan ve Cumartesi Pazarı olarak bilinen bölgede yapımına başlanan kapalı pazar projesi her yönüyle fark yaratacak.
BTP Liderinden HDP İzmir İl Başkanlığı Saldırısına Tepki
BTP Liderinden HDP İzmir İl Başkanlığı Saldırısına Tepki
BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş: Sağduyu ve huzur ortamını ortadan kaldırmaya çalışan provokatif eylemlere ancak birlik ve beraberliğimizi koruyarak karşı koyabiliriz
Ağız Piercingleri Enfeksiyona Neden Olur Mu?
Ağız Piercingleri Enfeksiyona Neden Olur Mu?
Ağız piercingleri, ergenler ve genç yetişkinler arasında son derece popülerdir. Çünkü genellikle bir kendini ifade biçimi olarak kabul edilir.
BEYLİKDÜZÜ´NDE ÇOCUKLAR MASAL KEYFİ YAŞADI
BEYLİKDÜZÜ´NDE ÇOCUKLAR MASAL KEYFİ YAŞADI
Beylikdüzü Belediyesi tarafından, Yuvamız Beylikdüzü: Hüseyin Tütüncü Gündüz Çocuk Bakımevi´nde düzenlenen Masal Atölyesi ile çocuklar masalların büyülü dünyasında tatlı bir yolculuğa çıktı.
SPORA DIŞARIDA DEVAM
SPORA DIŞARIDA DEVAM
Türkiye´nin en büyük spor kulübü zinciri Mars Sportif, ‘Dışarıda´ konsepti ile sporu açık havaya taşıdı. Uzman eğitmenler eşliğinde tüm MAC ve MACFit kulüpleri tarafından haftada iki gün düzenlenen aktiviteler, koşudan yürüyüşe, pilatesten fonksiyonel antrenmana kadar keyifli bir spor deneyimi yaşatıyor.
Eyüpsultanlı Çocukların Sünnet İşlemleri Başladı
Eyüpsultanlı Çocukların Sünnet İşlemleri Başladı
Eyüpsultan Belediyesi tarafından ilçede her yıl geleneksel olarak düzenlenen Sünnet Şöleni bu yıl da devam ediyor.
Büyükçekmece Belediyesi´nde Yerinde Aşı Uygulaması
Büyükçekmece Belediyesi´nde Yerinde Aşı Uygulaması
Büyükçekmece İlçe Sağlık Müdürlüğü, Büyükçekmece Belediyesi çalışanları için yerinde Covid-19 aşı uygulaması başlattı.
HİNT OKYANUSU´NUN ORTASINDA BİLE BAKLAVAYA TALEP VAR!
HİNT OKYANUSU´NUN ORTASINDA BİLE BAKLAVAYA TALEP VAR!
Dünya´nın her noktasında geleneksel Türk tatlılarına olan ilgi günden güne artıyor. Onlarca ülkede bayrak görevi gören Türk gastronomisinin göz bebeği olan bu lezzetler, dünyanın dört bir yanına yirmi dört ila yetmiş iki saat arasında ulaştırılıyor.
Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Fatih Aydemir, Aşı Oldu, Herkesi Aşıya Davet Etti
Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Fatih Aydemir, Aşı Oldu, Herkesi Aşıya Davet Etti
Ak Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Fatih Aydemir, korona virüs aşısı oldu, Gaziosmanpaşalıları aşı olmaya davet etti.
BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş: ÖTV´yi Kaldıracağız
BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş: ÖTV´yi Kaldıracağız
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) İl Başkanları Ankara´da toplandı. Genel Başkan Hüseyin Baş´ın da katıldığı toplantıda parti faaliyetleri ve yapılacak çalışmalar değerlendirildi.
ÜÇ GÜN SÜRELİ KAN BAĞIŞI KAMPANYASI
ÜÇ GÜN SÜRELİ KAN BAĞIŞI KAMPANYASI
Bayrampaşa´da 3 gün sürecek kan bağışı kampanyası başladı. İstanbul Valiliği, Bayrampaşa Kaymakamlığı, Türk Kızılay´ı ve Bayrampaşa Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen kampanya ile Kızılay´ın kan stoklarının arttırılması amaçlanıyor.
BEYLİKDÜZÜ´NDE BİSİKLET ŞENLİĞİ COŞKUSU
BEYLİKDÜZÜ´NDE BİSİKLET ŞENLİĞİ COŞKUSU
Beylikdüzü Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ve Beylikdüzü Kırlangıç Bisiklet Kulübü iş birliğiyle Beylikdüzü Yaşam Vadisi 2. Etap´ta gerçekleştirilen Bisiklet Şenliği´nde 03- 14 yaş grubundaki çocuklar doyasıya pedal çevirdi. Çok sayıda vatandaş ve ailelerin tribünde takip ettiği etkinlik oldukça renkli görüntülere sahne olurken, farklı yaş gruplarında düzenlenen yarışlar sonucunda çocuklara katılım madalyası ve sertifika verildi.
Mimar Sinan´ın Şaheseri Olan Tarihi Köprü Çöküyor!
Mimar Sinan´ın Şaheseri Olan Tarihi Köprü Çöküyor!
Mimar Sinan´ın ´´Eserlerimin içerisinde şaheserimdir´´ dediği İstanbul Büyükçekmece´de bulunan yapımı 1567 yılında tamamlanan tarihi Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü alarm veriyor.
Tarih yazan Cadillac Rahmi M. Koç Müzesi´nde
Tarih yazan Cadillac Rahmi M. Koç Müzesi´nde
Türkiye´nin ilk ve tek sanayi müzesi Rahmi M. Koç Müzesi, yeni objeler ile koleksiyonunu genişletmeye devam ediyor. Müzenin en yeni objesi, 1903 model Cadillac oldu. Tek silindirli motoru, eğimli direksiyon simidi, pirinç lambaları ve havalı kornasıyla sergilenen Cadillac, otomotiv endüstrisinde yazdığı tarihi meraklılarına aktarıyor
Sultangazi Belediyesi, Engelli Bireyleri Dijital Sanat Sergisiyle Buluşturuyor
Sultangazi Belediyesi, Engelli Bireyleri Dijital Sanat Sergisiyle Buluşturuyor
Sultangazi Belediyesi´nin “Sanata Engel Yoktur” anlayışıyla destek verdiği Dalınç Dijital Sanat Sergisi kapılarını ziyaretçilerine açtı. Sultangazi Belediyesi, ilçede yaşayan engelli vatandaşları, Binbirdirek Sarnıcı´nın akustik ve tarihi atmosferinde açılan sergiye ücretsiz olarak ulaştıracak ve sergi boyunca onlara destek olacak.
Sanat Dünyasından Bir Yıldız Daha Kaydı
Sanat Dünyasından Bir Yıldız Daha Kaydı
Bir süreden bu yana sağlık sorunları yaşayan halk müziğinin önemli isimlerinden Yıldız Ayhan 83 yaşında hayatını kaybetti.
Akşemsettin´i Fesleğen Kokusu Sardı
Akşemsettin´i Fesleğen Kokusu Sardı
Eyüpsultan Belediyesi´nin “Salın sepetleri, alın çiçekleri” sloganıyla başlattığı fesleğen dağıtımı tüm hızıyla devam ediyor.
Milli Sporcumuz Hasan Berkay Günbaz´dan Dünya Şampiyonası Yolunda Çifte Zafer
Milli Sporcumuz Hasan Berkay Günbaz´dan Dünya Şampiyonası Yolunda Çifte Zafer
Gaziosmanpaşalı Milli Sporcu Hasan Berkay Günbaz, Ankara´da gerçekleştirilen U19 Milli Takım Seçmelerinden 2 şampiyonlukla döndü. Ekim ayında Çin´de yapılacak olan Dünya Gençler Şampiyonası´nda ülkemizi temsil edecek olan Günbaz´ın hedefi dünya şampiyonluğu.
BİLGİ EVLERİNDE MEZUNİYET HEYECANI
BİLGİ EVLERİNDE MEZUNİYET HEYECANI
Bayrampaşa Belediyesi Bilgi Evleri, 2020-2021 eğitim-öğretim dönemi kursiyerlerini törenle mezun etti.
Büyükçekmece´de Deprem - Tsunami ve Gözlem İstasyonu Kuruldu
Büyükçekmece´de Deprem - Tsunami ve Gözlem İstasyonu Kuruldu
İstanbul´un Avrupa yakasında ilk ve tek olan Büyükçekmece Deprem – Tsunami Gözlem İstasyonu, içindeki sensörler vasıtasıyla depremin daha sağlıklı veri değerlendirmesine imkan tanırken ayrıca su seviyesindeki değişiklikleri de ölçerek deprem sonrası oluşabilecek bir tsunami konusunda da uyarı görevi üstlenecek.
BEYLİKDÜZÜ´NDE İKİNCİ ÇOCUK KÜTÜPHANESİ
BEYLİKDÜZÜ´NDE İKİNCİ ÇOCUK KÜTÜPHANESİ
İlçede yaşayan minikleri okumaya teşvik etmek amacıyla çalışmalarına aralıksız devam eden Beylikdüzü Belediyesi, kente ikinci çocuk kütüphanesini kazandırdı.
KAGİDER ve ŞİŞLİ BELEDİYESİ KADIN GİRİŞİMCİLER İÇİN İŞ BİRLİĞİ YAPTI
KAGİDER ve ŞİŞLİ BELEDİYESİ KADIN GİRİŞİMCİLER İÇİN İŞ BİRLİĞİ YAPTI
Şişli´de kadın girişimciler ‘Ticaretin Kadınları´ ile yeni pazarlara erişecek KAGİDER ve Şişli Belediyesi kadın girişimcilerin desteklenmesi için güç birliği yaptı.
Trabzon Dernekleri Federasyonu´ndan Ankara Çıkarması
Trabzon Dernekleri Federasyonu´ndan Ankara Çıkarması
Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkanı İsmail Şatıroğlu ve yönetim kurulu üyeleri, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Ticaret Bakanı Mehmet Muş´a destek ziyaretinde bulundu.
Sağlık Şehitlerimizin Hatırası Gaziosmanpaşa´da Yaşayacak
Sağlık Şehitlerimizin Hatırası Gaziosmanpaşa´da Yaşayacak
Covid-19 ile mücadele ederken hayatını kaybeden sağlık çalışanları anısına Gaziosmanpaşa Millet Bahçesi´nde bin adet fidan dikildi. Anma töreninde konuşan Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Bir yılı aşkın bir süredir bizler adına ön cephede çalışan sağlık şehitlerimizin isimlerini fidanlarla yaşatalım istedik” dedi.
YAKUPLU KENT ORMANI KAPILARINI AÇTI
YAKUPLU KENT ORMANI KAPILARINI AÇTI
Beylikdüzü Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle çalışmaları yürütülen Yakuplu Kent Ormanı doğayla iç içe bir sosyal donatı alanı olarak Beylikdüzü´ne kazandırıldı. 50 bin m2´lik alanda hayata geçen ve içerisinde farklı fonksiyonları barındıran alanın açılışına; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.
Başkan Deniz Köken, Kurt Kemeri´ni Gençlerle Temizledi
Başkan Deniz Köken, Kurt Kemeri´ni Gençlerle Temizledi
Başkan Deniz Köken, Kurt Kemeri´ni Gençlerle Temizledi
"KORONA SONRASI ANİ İŞİTME KAYBI OLABİLİR"
"KORONA SONRASI ANİ İŞİTME KAYBI OLABİLİR"
Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Dr.Başak Çaypınar Eser, Covid-19´un işitme sistemi üzerindeki etkileri ve ani işitme kayıpları hakkında açıklamalarda bulundu.
Sultangazi´de 3 Çocuk Babası Ağaca Asılı Bulundu!
Sultangazi´de 3 Çocuk Babası Ağaca Asılı Bulundu!
İstanbul Sultangazi´de 3 çocuk babası şahıs, kardeşleri tarafından ağaca asılı halde ölmüş olarak bulundu.
Gaziosmanpaşa´da “hizmet Yerinde Görülür”
Gaziosmanpaşa´da “hizmet Yerinde Görülür”
Ak Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı ve Gaziosmanpaşa Belediyesinin organize ettiği, Hizmet Yerinde Görülür gezisi büyük ilgi gördü.
“Kumar Bağımlılığının En Riskli Dönemi 12-15 Yaş Aralığı”
“Kumar Bağımlılığının En Riskli Dönemi 12-15 Yaş Aralığı”
Yeşilay bağımlılıkların tedavisinde ve ceza hukukunda uzman isimlerin katılımıyla “Ceza Hukuku ve Bağımlılık Açısından Kumar” konulu çevrimiçi panel düzenledi.
DOLAR
8.6646
EURO
10.3197
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar